Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /powiatj341/rok2012/wrzesien/19kd.

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: //rok2012/wrzesien/19kd
Stargardzcy policjanci kształcą uczniów, którzy rozpoczęli edukację na kierunku bezpieczeństwo publiczne w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Szkoła edukując w zakresie problematyki policyjnej oraz wojskowej umożliwia wyjście poza ramy obowiązującego szkolnego systemu i stereotypowego nauczania, a tym samym może stać się kuźnią kadr dla tych instytucji.

Przypomnijmy, w maju br. inspektor Mirosław Denis Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie Szczecińskim, generał brygady Andrzej Tuz Dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie oraz Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie Szczecińskim mgr Stanisław Pabiniak, podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie kształcenia uczniów na kierunku „Bezpieczeństwo publiczne”.

Od września szkoła wpaja młodzieży właściwe postawy obywatelskie, dyscyplinę, patriotyzm oraz uczciwość. Wszyscy podopieczni, którzy uczęszczają do klasy „mundurowej” uczą się współpracy w zespole, współdziałania, a także przystosowania do życia w zbiorowości ludzkiej. Bez wątpienia bardzo istotny jest również rozwój sprawności fizycznej, dlatego w tym celu zajęcia z taktyki i techniki interwencji policyjnych prowadzi sierż. szt. Milena Duda z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Opracowany program zajęć pozwoli zapoznać uczniów ze specyfiką poszczególnych służb mundurowych, a atrakcyjny sposób pozyskiwania wiedzy ułatwi planowanie przyszłej ścieżki zawodowej.

mł.asp. Łukasz Famulski

{gallery}/rok2012/wrzesien/19kd{/gallery}