Uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się w Klubie Wojskowym 12 Brygady Zmechanizowanej w czwartek 09.11.2017.

Podczas widowiska słowno - muzycznego czytano patriotyczne strofy i śpiewano pieśni. Wystąpili: dzieci i młodzież z zespołów wokalnych i tanecznych oraz nowo powstały Wojskowy Zespół Wokalny.

Na zaproszenie dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej pułkownika dyplomowanego Piotra Trytka do klubu przybyli między innymi Prezydent Stargardu Rafał Zając oraz Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Pani Starosta oraz Pan Prezydent wzięli udział we wręczaniu nagród laureatom VI Międzyszkolnego Przeglądu Plastycznego "11 listopada - wolność w bieli i czerwieni".
Lista laureatów przedstawia się następująco:
w kategorii szkoły podstawowe
I miejsce - Klaudia Sałata SP Reptowo,
II miejsce - Stanisław Piecychna, SP Kunowo,
III miejsce - Inez Szałaj, SP nr 6 w Stargardzie,

wyróżnienia: Zofia Bochenek - SP nr 2 w Stargardzie, Samuel Samsel - SP w Kunowie, Augustyna Wieckowska - SP w Reptowie, Zuzanna Dziedzic - SP nr 5 w Stargardzie, Antoni Szczepanik - SP w Stachocinie, Kamila Sajdak - SP nr 10 w Stargardzie, Agata Markiewicz SP nr 5 w Stargardzie, Maja Zielezińska - SP w Kobylance, Oliwia Nadolska - Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Stargardzie, Patrycja Walnuszek - SP nr 2 w Stargardzie, Marika Korzeb - SP nr 7 w Stargardzie, Anastazja Maksymowicz - SP nr 3 w Stargardzie,
W kategorii szkoły ponad podstawowe:
 I miejsce - Natalia Leszczyńska, Gimnazjum Integracyjne w Stargardzie,
II miejsce - Karina Wleklińska, Gimnazjum nr 1 w Stargardzie,
III miejsce - Monika Filas, ZSBT w Stargardzie.

Sponsorami nagród byli:
Dowódca 12 BZ pułkownik dyplomowany Piotr Trytek,
Prezydent Stargardu, Pan Rafał Zając,
Starosta Stargardzki, Pani Iwona Wiśniewska,
Pan Paweł Ksiądz, prezes ZZG w Stargardzie,
Pan Andrzej Haftman, prezes PEC w Stargardzie,
Pani Ewa Maciejec, Gabinet Terapeutyczno -Edukacyjny w Stargardzie,
Pan Grzegorz Grenda, Firma komputerowa LuxPC w Stargardzie,
Pan Dominik Grydziuszko, Firma La Fiesta w Stargardzie,
Klub Wojskowy 12 BZ w Stargardzie.

Fot. Klub Wojskow Stargard