Głównej zawartości

We wtorek (7 listopada 2017 r.) na terenie Stargardu pięćdziesięciu ośmiu uczniów z jedenastu szkół naszego powiatu wystartowało w zawodach na orientację.

Uczestnicy rywalizowali drużynowo w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. O powodzeniu zespołu decydowała umiejętność poruszania się w terenie na podstawie mapy, wykreślania azymutów, posługiwania się busolą w terenie oraz ocena odległości „na oko”. Zawodnicy musieli odnaleźć określone miejsca, a także rozwiązywać zadania do których potrzebna była  znajomość zabytków Stargardu i wiedza przyrodnicza. Na mecie uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, słodki poczęstunek i ciepłą herbatę.

Ceremonia wręczenia trofeów odbyła się 13 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie z udziałem władz powiatu i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1. Najlepsze trzy drużyny z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami, dyplomami, medalami i drobnymi upominkami. 

Organizatorzy imprezy: Powiat Stargardzki, Zespół Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie, Stargardzki Klub Orientacji „15 Południk”.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach to:

SZKOŁY PODSTAWOWE

1 miejsce  -  SP nr 1 w Stargardzie: Michał Glapka, Aleksandra Piekarska, JakubWieczorek

2 miejsce  - SP nr 5 w Stargardzie: Amelia Błaszków, Anna Szylak, Julia Walendowicz

3 miejsce  -  SP nr 5 w Stargardzie:  Kamil Ciechanowicz, Oskar Juchniewicz, Michał Kunicki

                       
B. SZKOŁY GIMNAZJALNE

1 miejsce  -  Szkoła Podstawowa nr 11 w Stargardzie: Dominika Bednarek, Sandra Czyleko, Paulina Pawłow  

2 miejsce  -  Szkoła Podstawowa nr 11 w Stargardzie: Martyna Dziakowicz, Michał Majda, Oliwer Nadowny

3 miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie: Martyna Badziąg, Piotr Brudło
                                                                                                 


                                                                                            
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1 miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie: Jarosław Dąbrowski, Mateusz Famulski, Przemysław Olczak

2 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie: Mateusz Kaczmarek, Michał Maranda, Maciej Mielczarek

3 miejsce – Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie: Jakub Kulawiak, Daniel Maliszewski, Dariusz Szulc


Fot. T. Surma