Od wczoraj choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie pełni maskotka. Postać „Policjanta Ruchu Drogowego”, który jeszcze nie posiada imienia zakupiona została przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie przy współpracy z WORD w Szczecinie.

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie przy ulicy Skarbowej 1 po raz pierwszy przedstawiono nowego funkcjonariusza policji stargardzkiego garnizonu. I choć służba jego będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty. Funkcjonariusz ten to maskotka, która podczas działań profilaktycznych na terenie powiatu stargardzkiego poprzez zabawę i emocje jakie budzi wśród najmłodszych będzie wpajać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Pomysł zainicjowała i sfinansowała Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie oraz Komendą Powiatową Policji w Stargardzie. Podobne pluszaki działają już w wielu powiatach na terenie naszego kraju i wiemy, że przekazywane przez nich treści na długo pozostają w pamięci uczestników spotkań.

Wczoraj ogłoszono również konkurs pod patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej, na imię dla nowego funkcjonariusza. Jego zasady zawarte są w załączonym regulaminie.

Działania te są związane również z akcją przekazywania elementów odblaskowych wszystkim mieszkańcom Powiatu Stargardzkiego, dlatego wspólnie z pluszakiem Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak, Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska, Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pani Irena Agata Łucka, a także stargardzcy policjanci i przedstawiciele powiatu stargardzkiego przemierzając ulicami Stargardu rozdawali takie elementy. Kolejne takie akcje odbywać się będą również na terenie poszczególnych gmin.

Całe przedsięwzięcie patronatem medialnym objął GS24 oraz Twoje Radio.

Attachments:
Download this file (REGULAMIN KONKURSU.pdf)REGULAMIN KONKURSU.pdf[ ]66 kB