Tegoroczna 25 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W tym roku szczególną uwagę zwracano na piękno i malowniczość polskich krajobrazów – miast, miasteczek i wsi.

17 listopada br. Narodowy Instytut Dziedzictwa zorganizował ogólnopolską Galę w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu. Podczas uroczystości organizatorom EDD wręczano wyróżnienia w uznaniu za wkład i zaangażowanie w organizację jubileuszowej 25 edycji.

W ramach EDD w  całym kraju zorganizowano aż 1200 wydarzeń, z których Jury wyróżniło 82 organizatorów. Z województwa Zachodniopomorskiego nagrodzono pięciu organizatorów: Panią Iwonę Wiśniewską Starostę Stargardzkiego, dyrektora i pracowników Zamku Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie, Miasto Sławno, w którym EDD odbywały się w ramach obchodów 700-lecia miasta, Pana Marka Schillera - prezesa Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Dębinie, Panią Annę Bucholc – prezesa Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” w Płotach.