Wczoraj oficjalnie otwarto nową siedzibę Straży Miejskiej w Stargardzie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Krzysztof Kowalczyk oraz główny wykonawca termomodernizacji Rafał Zieliński.

Siedzibę przeniesiono z ul. Warszawskiej do nowo wyremontowanego wieżowca ZNTK przy ul. I Brygady. Komenda znajduje się na parterze budynku, jest również przystosowana do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Przy tej okazji zaprezentowano również nowy radiowóz, który otrzymała Straż Miejska. Jest nim Nissan o napędzie elektrycznym. Ekologiczny samochód po 11 godzinnym ładowaniu jeździ bez emitowania spalin.

Fot. T. Surma