2 kwietnia br. biegacze już z po raz trzeci zmierzyli się z 10 km trasą „Biegu do pustego grobu” organizowanego przez Parafię Chrystusa Króla w Stargardzie. Równocześnie, choć na nieco krótszym odcinku 6 km maszerowali wielbiciele Nordic Walking.

Celem biegu było nie tylko krzewienie kultury chrześcijańskiej, ale również wspieranie rodzinnego wypoczynku i sportu oraz promocja Miasta i Powiatu Stargardzkiego. Bieg wytyczono ulicami Stargardu o nawierzchni asfaltowej, zawodnicy startowali oraz kończyli bieg na ulicy Nowakowskiego.

Wśród biegaczy pierwsze miejsce zajął Grzegorz Terlikowski ze Stargardu, pokonując trasę w czasie 00:35:23, natomiast w marszu Nordic Walking pierwszy na mecie pojawił się Eugeniusz Gajewski z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 00:42:52.