Spotkanie poświęcone programowi Społecznik zaplanowano na wtorek, 17.04.2018 r.  w Stargardzkim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Centrum mieści się w gościnnych wnętrzach Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17. Do udziału w spotkaniu, które ma charakter informacyjny zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego koordynujący program, adresowany do stowarzyszeń, społeczników i lokalnych  organizacji pożytku publicznego. Początek spotkania o 16.

Podczas spotkania zainteresowani usłyszą  o idei programu, który oparto na dwóch finansowych filarach. W ramach pierwszego organizacje i stowarzyszenia mogą otrzymać do 3 tys. zł  mikrodotacji. Drugi filar zakłada natomiast wsparcie działalności organizacji z wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Tu kwoty dotacji mogą sięgać 10 tys. zł.

Samorząd województwa chce przypomnieć, że tegoroczny program Społecznik będzie realizowany w nowej formie. Świadczy o tym podział Programu na dwa filary. Pierwszy stanowi kontynuację ubiegłorocznej edycji Społecznika. Z tej puli nadal możliwe jest wsparcie  do kwoty 3 tys. zł  lokalnych organizacji, które zamierzają urzeczywistnić własne projekty i pomysły w swoim środowisku.

Nowością jest drugi filar Programu, na który składa się innowacyjna formuła wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Tu najlepszy projekt do maksymalnej kwoty 10 tys. zł wybiorą mieszkańcy regionu, w ramach głosowania.

Ze szczegółami Programu zapozna zebranych przedstawiciel Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Stowarzyszenia i organizacje zainteresowane udziałem w spotkaniu, proszone są o potwierdzenie swojej obecności pod nr tel.: 91 48 07 250. Zgłoszenia przyjmuje Jakub Dolega z Gabinetu Marszałka, również mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu wszystkich, którzy działając aktywnie w swoim środowisku równie intensywnie poszukują nowych możliwości sfinansowania swoich projektów, marzeń i zamierzeń.