Głównej zawartości

Zawodnicy Klubu WMLKS Pomorze  mają powody do dumy. Powrócili z XVI edycji Europejskiego Biegu na 10 km, który zorganizowano w miniony weekend w Gnieźnie, uzyskując doskonałe wyniki. Impreza zgromadziła blisko 1750 biegaczy m.in. z  Białorusi, Ukrainy, Kenii oraz Niemiec i Polski. 

Stargardzianie pobiegli rewelacyjnie, mimo silnej i odpowiednio przygotowanej międzynarodowej obsady. Damian Kabat przybiegł na metę, przegrywając jedynie z  czterema reprezentantami Polski, Kenijczykiem i Marokańczykiem oraz dwoma zawodnikami Ukrainy. Różnica w czasie na mecie wyniosła jedynie 9 minut. 

Klasę samą dla siebie pokazała natomiast Paulina Kaczyńska, która prowadziła od startu do mety, odnosząc zdecydowane zwycięstwo z bardzo dobrym wynikiem 33 min.  30 sek. Pozostawiła tym samym w tyle zawodniczki z Ukrainy, Białorusi i Polski. Zbigniew Krzysiek, trener Pauliny ma powody do radości. Jego podopieczna udowodniła bowiem, że jest czołową zawodniczką Polski w biegach długodystansowych. 

Paulina przez ostatnie 6 kilometrów zmagała się z silnym wiatrem, który przeszkadzał w biegu nie na tyle jednak, by zmniejszyć jej przewagę nad rywalkami. Porywiste podmuchy wiatru utrudniły natomiast Paulinie  pobicie rekordu trasy. Zabrakło jej do tego 10 sekund. 

Gratulując zawodnikom i trenerowi osiągniętych rezultatów życzymy Paulinie kolejnych rekordów, jakie czekają do pobicia- nie tylko na trasie biegu w Gnieźnie. Po rozpoczęciu sezonu  będzie przecież  okazja do podjęcia wielu  nowych wyzwań. Na kolejne wyniki oraz miejsca na podium czekamy z niecierpliwością!