To już dziś, 21 kwietnia- czas wiosennego zrównania dnia z nocą. Z tej okazji świętujemy Dzień Ziemi. Razem ze Starostą Stargardzkim, Iwoną Wiśniewską zapraszamy do udziału w sobotnim festynie na Bobrowej Polanie. Zaczynamy od 11 do 15. Wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku czekają imprezy o tematyce proekologicznej. Atrakcje „Fun Parku” czy Stolik Małego Ekologa to tylko kilka z propozycji, jakie przygotowaliśmy w sobotnie przedpołudnie. Będą również gry i zabawy- a wśród nich zajęcia dla szczególnie aktywnych na leśnej ścieżce zdrowia.

Już w piątek, a więc w przeddzień imprezy, atrakcje Bobrowej Polany czekały na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Stargardu, oraz szkół z Grzędzic i Reptowa. Do Bazy Edukacji Ekologicznej przybyli tłumnie, by przetestować m.in. ścieżkę edukacyjną i leśną ścieżkę zdrowia. Obie cieszyły się dużym powodzeniem. Nie zapomniano też o nauce przez zabawę- w ramach kolejnego punktu spotkania. W sposób niebanalny o cudach i możliwościach Natury, rozmawiali z dziećmi ekolodzy i leśnicy. Realizowany w ten sposób program ekologiczny, okazał się atrakcyjny w formie dla młodych widzów i słuchaczy.
Popularnością cieszył się również praktyczny wykład na temat obyczajów mrówek. Goście Bobrowej Polany mogli bezpośrednio poznać kolonię, która urządziła się pośród lasu. Ich świat w skali mikro wywarł duże wrażenie.
Wszystkie zajęcia- na czele z sobotnią imprezą- dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem jest Powiat Stargardzki. Zapraszamy zarówno mieszkańców miasta i powiatu, którym bliskie są sprawy związane z ekologią, jak i zwolenników aktywnego wypoczynku. Atrakcje na Bobrowej Polanie czekają „w tych pięknych okolicznościach przyrody...”. Zapraszamy w sobotę- już od jedenastej.