Pan Adam Andraszkiewicz, Starosta Choszczeński, zmarł nieoczekiwanie w niedzielę rano, 29 kwietnia 2018 r. Wiadomość o jego śmierci mieszkańcy Choszczna i gmin powiatu przyjęli z niedowierzaniem i zaskoczeniem. Urząd Starosty pełnił od 2014 r. Wcześniej był wiceburmistrzem Choszczna, w latach 2006- 2014.
    Na jego życiowe motto, potwierdzane wielokrotnie na co dzień, składało się proste hasło: Lubię ludzi. Powtarzał je stale, zyskując uznanie i sympatię mieszkańców. Sam był lubiany dzięki swemu podejściu do spraw i problemów, oraz pracy w samorządzie miejskim i  powiatowym. Towarzyszyło jej umiejętne podejście do ludzi, którzy przede wszystkim zapamiętają go jako człowieka o dużej klasie.

Zostanie zapamiętany również dzięki uśmiechowi, który niejednokrotnie gasił konflikty i łagodził problemy. W czerwcu skończyłby 55 lat.
    -Ostatni raz mieliśmy okazję spotkać się 20 kwietnia. Trudno sobie poradzić z takimi wyrokami losu- mówiła Iwona Wiśniewska, Starosta Stargardzki, łącząc się w żałobie z mieszkańcami Powiatu Choszczeńskiego oraz Rodziną i Bliskimi Zmarłego.  – Odszedł nieoczekiwanie wspaniały Samorządowiec, doskonale wyczuwający sprawy i problemy lokalnych społeczności- przypomniała Pani Starosta.
    Uroczystości żałobne odbędą się  w środę, 2 maja 2018 r. w Choszcznie. O 11.30 nastąpi wystawienie ciała Zmarłego Starosty w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. O 12.00 zostanie odprawiona msza żałobna.
    Starosta Choszczeński Adam Andraszkiewicz zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Choszcznie.