Starosta Stargardzki, Prezydent Miasta Stargardu, Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej i Garnizonu Stargard, oraz Proboszcz Kolegiaty pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Świata, zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpocznie w czwartek, 3 Maja Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem wojskowej asysty honorowej w stargardzkiej Kolegiacie. We wspólnej modlitwie o pomyślność Rzeczpospolitej uczestniczyć również będą przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz organizacji kombatanckich i społecznych.

W samo południe świętowanie rocznicy przyjęcia Konstytucji przeniesie się na Rynek Starego Miasta. W programie oficjalnych obchodów ujęto uroczysty apel stanu osobowego jednostek wojskowych. Majowe święto wojsko uczci również salwą honorową, defiladą i musztrą paradną. Natomiast już od godz. 10., jednostki Garnizonu Stargard zapraszają na pokaz sprzętu wojskowego. Pojazdy opancerzone zaparkowane przy Rynku powinny sprawić dużą satysfakcję, zwłaszcza miłośnikom militariów.
Po części oficjalnej wszyscy, którzy zechcą zajrzeć na stargardzki Rynek, doświadczą atmosfery majowego pikniku. Szczególnym wzięciem powinny cieszyć się stoiska, przygotowane staraniem Garnizonu Stargard oraz wojskowa grochówka, serwowana na świeżym powietrzu.
O 16  zapraszamy do Parku Chrobrego. Na scenie Teatru Letniego rozpocznie się V Przegląd Młodych Muzyków, wnosząc do klimatu majowego święta sporo muzycznego entuzjazmu i młodzieńczej energii. Imprezę uświetni koncert Huberta CZU, Stargardzianina, obecnego już w głównym nurcie rodzimego show biznesu. Jego energetyczne utwory, klimatem nawiązujące do rapu i hip- hopu, uświetnią popołudniową imprezę w Parku Chrobrego.
-Zapraszam do wspólnego świętowania tego radosnego dnia, który przypomina o polskiej niepodległości i wolności, wpisanych do Konstytucji już 227. lat temu. Ważna jest nasza obecność we wspólnocie, która stanowi o narodowej tożsamości. Niech majowy klimat sprzyja pogłębianiu wzajemnej więzi- zachęca do udziału w czwartkowych uroczystościach Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.