Zanim przystąpili do egzaminu maturalnego, pożegnano ich uroczyście. Absolwentów klas czwartych czekały chwile pełne wzruszeń zarówno w Zespole Szkół nr 1, jak i Zespole Szkół Nr 2 im. Mikołaja Kopernika.  Tu absolwentów żegnano  u progu długiego weekendu- w piątek 27. kwietnia.  W uroczystym zakończeniu roku dla klas czwartych Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska oraz Zastępca Prezydenta  Stargardu, Ewa Sowa. Byli także obecni przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą w ramach realizowanego programu kształcenia zawodowego- na czele z prezesem Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego, Krzysztofem Furmańczykiem.

Podczas uroczystości nagrodzono tych uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w granicach 4,75. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Karolina Szwedek i Anna Wyszomirska z klasy IV E, Aleksandra Klimecka, Marta Dykta i Natalia Morawska (klasa IV H) oraz Magdalena Katarzyna Gryglewska, Małgorzata Krzysztofik a także Maciej Damian Nowotczyński i Martyna Natalia Samson (klasa IV L).  Spośród absolwentów klasy IV R najwyższą średnią uzyskały: Magdalena Kierczyńska i Natalia Aleksandra Cielecka. Grono wyróżnionych otrzymało z rąk Starosty świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. Wpisano ich także do Księgi Pamiątkowej Zespołu Szkół Nr 2. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice nagrodzonych absolwentów.
W trakcie uroczystego zakończenia roku nauki przypomniano, że realizowany w Zespole Szkół Nr 2 unijny projekt pod hasłem: „Dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do wymagań rynku pracy” otwiera drzwi do kariery uczniom, którzy mogą liczyć na zatrudnienie w wiodących firmach. W ramach realizacji projektu kors barmański ukończyli m.in. uczniowie klasy IV H, natomiast szkolenia w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego- uczniowie klas IV L i IV S.
Była również okazja do uhonorowania działającego w ZS 2 Szkolnego Młodzieżowego Zespołu Ratowniczego PCK. Przypomniano, że młodzi ratownicy biorą udział w zawodach na różnych szczeblach, ale także zabezpieczają imprezy masowe. Na co dzień specjalizują się również instruktażem z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zwieńczeniem uroczystego spotkania w Zespole Szkół Nr 2 było wręczenie świadectw ukończenia nauki. Teraz przed absolwentami „Dwójki” ostatni etap- pomyślne przejście egzaminów maturalnych. Doświadczenia i wiedza, zdobyte podczas tych lat kształcenia z pewnością pozwolą na opanowanie nerwów, i sprostanie wyzwaniu w najbliższych dniach. A zdecydują one o dalszym  kierunku życiowej drogi.