Głównej zawartości

Do akcji pomocy na rzecz 26- letniego Sławomira Pogorzelskiego, strażaka z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie, który zachorował  na białaczkę w ostrej postaci, włączyli się stargardzcy policjanci. Odpowiadając na apel strażaków i rodziny Chorego organizują jutro, 9 maja 2018 r. akcję zbiórki krwi.
Specjalny ambulans zaparkuje pod Komendą Powiatową Policji przy ul. Warszawskiej 29., w godzinach od 9.00 do 13.00. Przez ten czas będzie możliwość oddawania krwi, ze wskazaniem na Sławomira Pogorzelskiego, poddawanego leczeniu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie.


Zarówno koledzy Sławka, jak i organizujący akcję policjanci przypominają, że 26- letni strażak, ratujący dotychczas życie i zdrowie innych, teraz sam potrzebuje pomocy- tej najdroższej i  najcenniejszej w postaci krwi, niezbędnej w jego leczeniu. Organizatorzy proszą, by podczas oddawania krwi szczegółowo wskazać  Sławomira Pogorzelskiego. We wskazaniu ważna jest nazwa szpitala: SPSK nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego. 71- 252 Szczecin, ul. Unii Lubelskiej 1.
Apel o udział w zbiórce krwi na rzecz Sławka, policjanci kierują do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zdecydują się przekazać ten bezcenny lek Choremu.  Ambulans przyjmować będzie wszystkich chętnych na policyjnym parkingu przy Warszawskiej 29. Oddający krew będą mogli również zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
Zachęcamy gorąco do oddawania krwi, jutro od 9.00. do 13.00. Można podziękować w ten właśnie sposób za  poświęcenie, trud i stałą gotowość ryzykowania życiem,  tak charakterystyczną  na co dzień dla  26- letniego Strażaka. Wspomóżmy go teraz, w tej najważniejszej dla niego akcji…